Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Tanıtım Günü - Sakarya

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Tanıtım Günü

Etkinlik Tarihi : 6 Aralık 2022 Salı
Etkinlik Saati : 10:00 (Kayıt Başlangıcı: 09:00)
Etkinlik Yeri : Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi 1.Salon

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ); Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (AYÇ) ile uyumlu olacak şekilde tasarlanan; ilk, orta ve yükseköğretim dâhil genel, mesleki ve akademik eğitim ve öğretim programları ve diğer öğrenme yolları ile kazanılan tüm yeterlilik esaslarını gösteren ulusal yeterlilikler çerçevesidir.

Etkinlik kapsamında TYÇ’nin ve özellikle üniversite öğrencilerine yönelik olarak Europass gibi uygulamaların tanıtımın yapılması ve farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Katılım Formunu doldurmak için lütfen tıklayınız.

TÜYEP Teknik Yardım Projesi

Teknik Destek Projesinin Sözleşme Makamı T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’dır ve GOPA Danışmanlık Ltd.Şti. tarafından yürütülmektedir.

Ana amaçlar arasında MYK ve paydaşlarının kurumsal kapasitelerinin artırılması, Ulusal Yeterlilik Sistemi’nin (UYS) güçlendirilmesi ve TYÇ’nin uygulanması bulunmaktadır. Bu ana amaçlarla uyumlu olarak proje kapsamında MYK’nın yetkilendirdiği belgelendirme kuruluşları, MYK Sektör Komiteleri, denetçileri ve diğer ilgili paydaşlarına eğitimler verilmekte, MYK’nın mevzuatı gözden geçirilip güncellenmekte, kalite güvence sistemi güçlendirilmekte, MYK ve TYÇ portalları yenilenmekte ve UYS, MYK ve TYÇ hakkında farkındalık artırma etkinlikleri düzenlenmektedir.